اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp

مشکل نمایش عنوان و متای چینی در گوگل

مشکل نمایش عنوان و متای چینی در گوگل

فهرست مطالب

مشکل نمایش عنوان و متای چینی در گوگل

تعریف این مشکل بدین صورت می باشد که فروشگاه های اینترنتی عموماً در کشور چین برای جذب ترافیک از سایر کشورها و فروش جنس های بی کیفیت به جای جنس های اصلی با همکاری با هکر ها تلاش می‌کنند تا سایت های پربازدید و فعال در سایر کشورها را مورد هک قرار داده تا نتایج گوگل شامل عنوان و دیسکریپشن سایت مورد نظر به صورت چینی و کره ای و ژاپنی و حتی هندی نشان داده شود و در گوگل ترافیک مورد نظر این سایتها را به سایت خود راهنمایی کند.

نحوه بروز مشکل چینی شدن نتایج سایت شما در گوگل

این عمل با تزریق قطعه کد و یا یک فایل به دیتابیس و یا ریشه سایت مورد نظر باعث می شود که عنوان و توضیحات نتایج گوگل سایت هک شده در گوگل به صورت چینی نمایش داده شود عموماً پس از ایجاد چنین مشکلی صفحاتی که به صورت چینی در نتایج گوگل نمایش داده می شوند با ارور ۴۰۴ روبرو هستند که این پس از درگیر کردن قسمت عمده از سایت باعث ساخت تعداد زیادی صفحات ۴۰۴ می شود که ضرر بسیار سنگین به سئوی شما خواهد زد. رفع این مشکل با مشکلات بسیار زیادی و پیچیدگی خاصی همراه می باشد.
اما قسمت خوب این نوع هک و جای امیدواری این روش این می باشد که بر اساس تعداد صفحات سایت مورد هک قرار داده شده نتایج گوگل به مرور زمان به صورت حروف چینی نمایش داده خواهد شد و اگر به صورت تمام وقت سایت خود را بررسی کنید در صورت ایجاد چنین مشکلی می توانید در همان مراحل اولیه با همکاری یک کارشناس امنیت و یک برنامه نویس این مشکل را رفع کنید اما نکته دوم این نوع هک این است که شما دسترسی کامل به سایت پیشخوان سایت خود دارید اما فقط نتایج سایت شما به صورت چینی و ژاپنی و کره ای و یا هندی نمایش داده خواهد شد در صورتی که شما یک کارشناس امنیت و سئو کار در تیم کاری خود دارید با توجه به اینکه یکی از وظایف کارشناس امنیت بررسی و رفع حفره‌های امنیتی سایت می باشد و همچنین وظیفه کارشناس سئو بررسی و بهبود نتایج گوگل شما می باشد قطعاً با داشتن این دو نیرو خیالتان از بابت این نوع حمله راحت خواهد بود.

جلوگیری از ایجاد مشکل چینی شدن نتایج سایت شما در گوگل

برای جلوگیری از این مشکل شما همواره باید افزونه های معتبر خریداری کنید و به هیچ عنوان از افزونه های رایگان و نال شده در سایت خود استفاده نکنید.

این افزونه ها به علت عدم بروز رسانی مداوم باعث ایجاد حفره امنیتی در سایت شما میشود.حهت خرید افزونه حتما از فروشگا های معتبر خرید کنید.

در صورتی که با مشکل نمایش حروف چینی , کره ای و یا هندی در نتایج گوگل مواجه شدیم باید چه کنیم؟

در مرحله اول باید بررسی کنید که چند درصد از صفحات سایت شما در نتایج گوگل با حروف چینی کره ای و ژاپنی نمایش داده می شود.
اگر فقط صفحه اصلی و یا صفحات بخش بخصوصی با مشکل چینی شدن اسنیپ سایت شما در گوگل مواجه شده است پس هنوز سایت شما به صورت کامل هک نشده است و این امیدواری وجود دارد که قبل از بحرانی شدن شرایط , سایت خود را بازگردانی کنید و در نتایج گوگل جایزه خود را از دست ندهید.
اما اگر پس از بررسی متوجه شدید که بیشتر از ۶۰ درصد صفحات شما در نتایج گوگل با حروف چینی و کره ای و ژاپنی نمایش داده می شود پیش از اینکه کسب و کار شما به کلی نابود شود حتماً با یک کارشناس امنیت و یک برنامه نویس مشورت داشته باشید زیرا امکان بازگردانی بسیار سخت و مشکل ساز خواهد بود .

گاهی اوفات مشاهده شده که پس از بازگردانی و رفع مشکل نمایش حروف چینی سایت شما در نتابج گوگل پس از گذشت زمان مجدداً مشکل نمایش حروف چینی ایجاد شده است که این نشان دهنده وجود حفره شدید امنیتی در هاست و یا سایت شما وجود دارد و حتما باید توسط یک کارشناس حرفه‌ای امنیت بررسی شود.

 

 

ثبت ديدگاه

3 × سه =

کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ