لوگو میلان استودیو

09303245008

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp

الکسا را و راه های دور زدن آن را بشناسید.

Best-Websites-by-Alexa-Rank-min

فهرست مطالب

چه در المپیک چه درکسب وکاراینترنتی همیشه رقابت وجود داشته و هست . هدف این رقابت هم رسیدن به بهترین رتبه بوده است. امروزه هم خیلی مد شده وقتی میخواهیم از یه سایتی تعریف کنیم و بگیم یکی از برترین هاست به رتبه الکسای سایت نگاه می کنیم و اون رتبه الکسا را اصلی ترین معیار برتریش می بینیم .

حالا واقعا این  سایتی که رتبه alexa  پایین داره میتونه از همه لحاظ برتر باشه یا نه ؟ آیا با هزینه گزاف و روش های سئو کلاه سایتی به این رتبه رسیده است یا واقعا این رتبه واقعی خود سایت است ؟

تواین مقاله براتون بطور کامل روشن می کنیم که نقش الکسا در رتبه بندی چیست و چه عواملی دراین رتبه بندی نقش مفید یا مضری دارند.

الکسا(َAlexa) چیست و هدف تاسیسش چی بوده است.

الکسا یا الکسا اینترنت درجهت بررسی و سنجش ترافیک وب و آرشیو بندی صفحات وب تشکیل شده است . بازدید و وترافیک ورودی های سایت , رفتار کاربران سایت و مدت حضورشان در سایت را نیز مورد بررسی قرار می دهد.

هرچقد ترافیک ورودی و بازدید کننده سایت شما زیاد باشد و بانس ریت پایینی در قبال بازدیدکننده های خود داشته باشید رتبه شما روال صعودی خواهد گرفت و رتبه بالای را خواهد داشت .

 تاریخچه مختصری از الکسا(alexa)

شرکت الکسا در سال  1996 توسط بروس جیلیان و Brewster Kahle تاسیس شد و سه سال بعد توسط آمازون خریداری شد.

قبل از فروخته شدن به آمازون الکسا یه نوارابزاری را ارائه کرد که برروی مرورگر نصب میشد . هنگامی که ازسایتی بازدید می شد سایت های مشابه را نیز برا بازدید پیشنهاد میداد .علاوه برآن اطلاعات آماری ماند تغداد صفحات تعداد بک لینک ها (لینک از صفحات سایت های دیگر) را نیز نمایش می داد که امروزه هم رتبه سایت ها بهش اضافه شده است.

الکسا از همان اویل از همین نوار ابزار اطلاعات را ذخیره سازی میکرد و محتوای وب را ارشیو سازی می کردند اما بعدها  بروستر کیل سرویس Internet Archive را راه‌اندازی کرد تا بطور تخصصی تر این کار را انجام بدهند

بعد فروخته شده به آمازون الکسا خواست تا مانند گوگل به عنوان موتور جستجو کار کند اما شکست خورد حتی با گوگل نیز وارد همکاری شد ولی این همکاری قطع شد .

الکسا از سال 2009 بطور تخصصی کار تحلیل و رتبه بندی وبسایت ها را شروع کرد . و با ارائه امکانات پولی و رایگان تا اکنون کار خود را ادامه داده است

رتبه الکسا چقدرمهم است؟

اگر بخواهیدم دقیق تر نگاه کنیم  برای برتری نشون دادن یسایت نمیتونیم فقط به رتبه الکسا اهمیت بدیم .رتبه بندی ها بطور دقیق نبوده و طبق یکسری محسابات فرضی بدست آمده اند البته نمیخواهیم بگیم این رتبه بندی اهمیت ندارد دراصل خیلی موثربوده و است .

ولی برای مقایسه چند تا سایت خوب حالا در زمینه فروش یا آموزشی نمیشه تنها به رتبه بسنده کرد . ممکنه سایتی ترافیک و بازدید بالایی داشته ولی فروش پایینی داشته باشد یا محصولات مناسب را ارائه نکند و این رتبه بالا و بازدید بالای خودش را از طریق تبلیغات بدست آورده است .

چک کردن رتبه و آماردر الکسا

برای بررسی رتبه سایت  و دیگر آمارها می توانید وارد این صفحه در سایت الکسا بشید و آدرس سایت مدنظرتون را واردکنید

هم چنین می توانید با نصب افزونه الکسا بر روی مرورگرهای فایرفاکس و کروم آمارها را مشاهده کنید .

 بیشتر بخوانید: نصب افزونه الکسا در مرورگرفایرفاکس و کروم

معیارهای رتبه بندی الکسا

شاید همیشه به این فکرمی کنید چگونه رتبه بالایی کسب کنید و معیارهای رتبه بندی الکسا برچه اساسی است . بیاید چند مورد مهم را باهم بررسی کنید .

ترافیک سایت

یکی از راه های بالا بردن رتبه  بالا رفتن ترافیک سایت است و ترافیک بالا تربا بازدیدکننده بالا بدست می آید.البته ترافیک تنها به بازدید کنندگان سایت بستگی ندارد .

همیشه هم به این فکر نکنید که چرا سایتتون ترافیک بالایی را دارد ولی از بعضی رقبا رتبه پایین تری دارد .ممکن هست ترافیک شما خیلی آهسته تر در حال افزایش باشد و لی سایت های رتبه بالا تر یا پایین تر با سرعت بالاتری درحال افزایش باشند.

تعداد صفحاتی که کابر مشاهده می کند

تماشای یه فیلم بافرمت sd  براتون جذاب تر است یا فول اچ دی ؟ در سایت هم همینطور هست هر چقدطراحی سایت یا  صفحات سایت شما زیبا ترباشند و برای کاربران بخوبی قابل دسترسی باشند برای الکسا نیز این موضوع مثبت در نظر گرفته می شود.اگر مقاله یا محصولی در صفحات خود دارید و با توضیحات کامل باعث بشید کاربر زمان زیادی را در سایت بماند نکته مثبت دیگر برای الکسا خواهد بود چون می تواند بررسی کند کاربر بعد از چه مدت مطالعه سایت را ترک کرده است .اگر زمان خیلی پایینی باشد نکته منفی برای سایت در نظر می گیرد

بانس ریت (Bounce Rate)

ممکنه سایت شما ذر روز 100 نفر بازدید کننده داشته باشید و اکثر این افراد پس چند ثانیه از سایت شما خارج شوند .یا حتی  برعکس و کاربران مدت زیادی  درسایت شما باشند.به این عملکرد بانس ریت (Bounce Rate) گفته می شود.هرچقدر زودترکاربران سایت شما ترک کنند بانس ریت سایتتون بالا می رورد و نکته منفی در الکسا خواهد بود . اگر بازدید کنندگان زمان ریادی درسایت شما باشند بانس ریت سایتتون عددپایینتری خواهد داشت و نکته مثبتی درنطر گرفته می شود.

ورودی موتور های جستجو

یکی از فاکتور های خوب و موثر  تعداد بالای  ورودی از موتور های جستجو مانند گوگل بوده است که میتونه برای رفتن رتبه سایتتون مهم باشید . البته رتبه بالا دلیل نمیشه سایت شما حتما درصفحه اول گوگل باشد و رتبه خوب رابطه مستقیمی با نتایج  گوگل ندارد.

بک لینک

بک لینک یا لینک داشتن در سایت های بزرگ  هم در سئو سایت شما موثر خواهد بود هم میتونه باعث کاهش رتبه شما بشود .همچنین میتونه نقش موثری در دیده شدن سایتتون در صفحه اول گوکل داشته باشد . بک لینک تنها تاثیر مستقیم ندارد تعداد کابرانی که از طریق بک لینک وارد سایت شما می شوند موثر هستند

 

 

 

 

 

ثبت ديدگاه

4 × یک =

کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ