اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp

آموزش سئو

آموزش سئو

فهرست مطالب

سئو چیست؟ خشت اول آموزش سئو چیست ؟

سئو در واقع بهینه سازی سایت برای موتو های جست و جو میباشد و کلمه seo مخفف Search Engine Optimization هستش به به معنی بهینه سازی سایت هستش

اما فراموش نکنید که آموزش سئو یعنی بهینه سازی برای مخاطب نه فقط موتور های جست و جو در واقع شما زمانی میتوانید جایگاه بهتری در موتور های جست و جو داشته باشید که سایت شما مخاطب پسند باشد یعنی زمانی که مخاطب وارد سایت شما میشود به آنچه نیاز دارد برسد نه اینکه صرفا فقط برای جایگاه بهتر در گوگل و موتور های جست و جو تلاش کنید چون زمانی که جایگاه خوبی در موتور های جست و جو داشته باشید:

مخاطبان زیادی وارد سایت شما میشود اما اگر مخاطب به آنچه نیاز دارد نرسد سایت شما را ترک خواهد کرد واین نتیجه ای جز بی اعتمادی کاربر نخواهد داشت و در گذر زمان عدم رضایت کاربر باعث از دست رفتن جایگاه شما خواهد شد.

 

آموزش سئو

آموزش سئو تضمین درآمد شما

بیایید فرض کنیم شخصی قصد خرید گوشی موبایل داشته باشد در اولین اقدام شروع به جست و جو و استعلام قیمت میکند مرورگز تلفن همراه خود را بازمیکند و شروع به جست و جو میکند با انبوهی از سایت های فروشگاهی مواجه میشود عموم مردم لینک 1 و نتایج بالای صفحه را باز خواهند کرد اگر سئوی سایت های رتبه بالا بهینه باشد مخاطب بعد از ورود به لینک های اول وارد سایت شده از این مرحله اغاز سفر مشتری در مسیر دیجیتال مارکتینگ شما خواهد بود

حال شروع به بررسی مشخصات و موبایل مورد نظر خود خواهد کرد و اگر قیمت مناسب داشته باشید و مبانی اولیه سئو و دیجیتال مارکتینگ رارعایت کرده باشید مشتری از شما خرید خواهد کرد اما اگر سایت شما در صفحه ی اول موتور های جست و جو وجود نداشته باشد امکان ورود مخاطب به سایت شما تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد و درنهایت منجربه کاهش فروش و ضرردهی خواهد شد.

چرا آموزش سئو برای همه کسب و کار ها واجب است؟

شما با یادگیری  آموزش های سئو همواره میتوانید کسب و کار آنلاین خود را با استفاده از آموزش های سئو بهینه سازی کنید و نگران سئوی سایت خود نباشید اما قبل از تصمیم نهایی به نکات زیر دقت کنید

آموزش سئو زمانبر میباشد

آموزش سئو فرآیند زمانبر وسخت و طاقت فرسایی خواهد بود و نیازمند حوصله میباشد پس با حوصله وارد این زمینه شوید

آموزش سئو با هزینه همراه خواهد بود

آموزش سئو هزینه بر خواهد بود امروز بسیازی از شرکت ها و آموزشگاه ها خدمات آموزش سئو را در دستور کار خود قرار داده اند اما نمیشود گفت که کدام گروه آموزشی بیشترین قدرت در زمینه آموزش سئو را دارد پس قبل از انتخاب آموزش سئو تحقیق و بررسی کنید تا مطمئن ترین آموزشگاه را انتخاب کنید.

خدمات سئو هزینه بر است

خدمات سئو که توسط اشخاص و گروه ها ارائه میشود همراه با هزینه ی بالایی میباشد که البته این هزینه بسیار بیشتز از هزینه ایست که شما بابت آموزش سئو پرداخت میکنید

چه زمانی با استفاده از آموزش های seo میتوانم سایتم رو سئو کنم؟

این سوال خیلی کلی هستش و به عوامل مختلفی بستگی داره اما میزان نتیجه گیری از آموزش های سئو بستگی به پشتکار شما خواهد داشت

آموزش سئو با کجا ؟ چگونه؟

اگر کلمه ی آموزش سئو را در گوگل حست و جو کنید با انبوهی از سایت ها و مقالات رایگان و پولی مواجه خواهید شد که هرکدام به بیان مختلفی تصمیم به آموزش سئو به شما دارد اما اینکه کدام معتبر میباشد تصمیم با شماست که البته اصلا تصمیم آسونی نیست ولی با مطالعه مقالات هر مجموعه میتوانید به جمع بندی درستی برسید که با کدام مجموعه پیش بروید

امانکته ای که مهم  وحائر اهمیت میباشد اینه که افزایش منابع مطالعاتی در زمینه سئو موجب سردرگمی شما خواهد شد

تا زمانی که آموزش سئوی رایگان وجود دارد چرا باید برای آموزش سئو هزینه کنم؟

این سوال ذهن بسیاری از عزیزانی که به دنبال آموزش هستند درگیر کرده است اما به شکل ساده میتوان گفت که مسلما مطالبی که در دوره های رایگان وجود دارد در دوره های غیر رایگان آموزش سئو وجود نخواهد داشت

آموزش رایگان سئو زمانبر خواهد بود

بسیاری از آموزش های رایگان سئو زمانبر خواهد بود بدین معنی که شما در یک سری از مجموعه مقالات سریالی و نامرتب که در زمان مشخص و معلومی در سایت ها بارگذاری نمیشود باید آموزش سئو را فرابگیرید و خیلی ساده میتوان گفت در آموزش های رایگان و مقالات رایگان سئو عموما نکات کلی بیان میشود.

سئو چیست ؟ بهینه سازی سایت

بخواهیم خیلی کلی تر واژه سئو چیست؟ را معنی کنیم می توان گفت کلیه روش ها و استراتژیک هایی که برای بهینه سازی سایت و بهبود رتبه سایت انجام میدیم را سئو یا Search Engine Optimization می گویند .

بهینه سازی سایت نیازمند دانش اولیه و حرفه ای در زمینه سئو میباشد و بهبود و سئوی سایت خود را به کارشناسان و متخصصین این کار بسپارید .

در نظر داشته باشید مفهوم سئو فقط برای بهبود سایت برای موتور های جستجوی گوگل نمی باشد . فاکتور های مهمی نیز در این زمینه موثر هستند که می توانند باعث افزایش رتبه شما در موتور های جستجو بشوند . فاکتور های مهمی مانند ساختار سایت برای بازدید کنندگان و رضایت کاربران سایت از محتوا و رابط کاربری خود سایت نیز بشدت مهم هستند.

هدف از سئو چیست؟ چرا سایت خود را بهینه کنیم ؟

هدف از سئو چیست؟

هدف از سئو چیست؟

اگر شماهم دارای کسب و کار آنلاین هستید و به تازگی سایت خود را راه اندازی کردید بدون شک علاقمندید در نتایج اولیه گوگل یا حتی در صفحه اول گوگل سایت خود را ببینید . بهینه سازی یا سئو سایت این امر را برایتان امکان پذیر کرده است اما بدونید سئو سایت ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد و نتیجه بدهد ، برای همین باید صبور باشید تا در آینده سایتی با رتبه خوب و بهینه شده داشته باشید .

طبق آمارها رتبه های یک تا سه صفحه اول گوگل به ترتیب بیشترین کلیک و بازدیدکننده ها را دارند و همین امر باعث می شود مشتریان زیاد و فروش بالایی داشته باشند که همین از اصلی ترین اهداف راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی می باشد .

یکی دیگر از اهداف سئو این است که شما برخلاف تبلیغات پر هزینه و محدود می توانید با بهینه سازی سایت خود باعث شوید کاربران اینترنتی خیلی راحت شما را پیدا کنند و به مشتری های شما تبدیل شوند ، همچنین سئو ، سایت شما را به مدت طولانی و با هزینه های کمتری نسبت به تبلیغات در نتایج بالای گوگل و در دسترس کاربران قرار می دهد. بطور مثال شما در مدت یک ماه در یک سایت معتبر یا شبکه های تلویزیونی با قیمت گزافی تبلیغ می کنید و ورودی خوبی را دریافت می کنید ، ولی این ورودی در اکثر اوقات محدود بوده است ، ولی با بهینه سازی سایت خود ورودی و بازدید سایت خود را دائمی خواهید کرد و هزینه کمتری به شما تحمیل خواهد شد.

بطور کلی اهداف سئو شامل موارد زیر خواهد شد :

 • برند سازی
 • افزایش کاربران و بازدید کنندکان سایت
 • افزایش فروش محصولات
 • روشی بهتر از تبلیغات
 • بهبود رتبه سای در نتایج گوگل و دیگر موتور های جستجوگر

انواع سئو :

سئو یا بهینه سازی سایت را می توان به چهار بخش اصلی اختصاص داد که هر کدام روش ها و استراتژیک های خاص خود را دارند و هرکدام می توانند هم برای بهبود سایت مفید یا مضر باشند که این بستگی به تیم سئو سایت شما دارد که این روش ها را چگونه پیاده سازی کند . در پاراگراف بعدی این چهار بخش را مختصر بررسی می کنیم.

سئو داخلی یا on page seo چیست ؟

سئو داخلی یا on page seo چیست ؟

سئو داخلی یا on page seo چیست ؟

تمامی بخش های داخلی سایت از کدنویسی گرفته تا متن ، تصاویر ، لینک ها و طراحی رابط کاربری سایت را می توان بخشی از سئو داخلی یا on page seo در نظر گرفت .

یه ساختار غلط در طراحی داخلی سایت می تواند به رابط کاربری سایت آسیب زده و ربات های موتور های جستجو گر نمی توانند در سایت بخوبی خزش کنند ، همچنین کاربران سایت نیز بخوبی نمیتوانند با سایت شما ارتباط برقرار کنند و خیلی زود از سایت شما خارج شوند .

لینک سازی داخلی سایت ، محتوای مفید و بهینه شده ، استفاده از تصاویر و ویدئو نیز از فاکتورهای مهم سئو داخلی سایت شما میباشند .

سئو خارجی یا off page seo چیست؟

سئو خارجی یا off page seo چیست؟

سئو خارجی یا off page seo چیست؟

برخلاف سئوی داخلی ، سئو خارجی یا on page seo مجموعه روش هایی هست که خارج از سایت برای ارتقای رتبه و بهبود سایت شما صورت می گیرد.

از اصلی ترین روش های سئو خارجی می توان به بک لینک سازی (گرفتن پیوند یا لینک از سایت های دیگر) اشاره کرد که اگر بصورت صحیح و درست انجام شود میتواند در رتبه سایت شما بسیار موثر باشد .یکی از موثر ترین روش ها رپورتاژ اگهی میباشد که روشی موثر در لینک سازی خارجی بوده است .

همونطور که در بالا بهش اشاره کردم لینک سازی اشتباه می توانند ضرر بالایی را به سایت شما برساند پس برای سئو خارجی حتما به یک تیم قوی در زمینه سئو بمراجعه کنید.

سئو کلاه سفید یا white hat چیست ؟

همیشه در هر کاری قانون مند عمل کنیم تا نتایخ خوبی را بگیریم . درسئو نیز همینطور هست ، سئو کلاه سفید یا white hat روش ها و راه کار هایی را اجرا می کند که از قوانین گوگل تبعیت می کند و فکر دور زدن و فریب دادن گوگل نمی باشد .

با اجرای راه کار ها و دستورالعمل های سئو کلاه سفید سایت شما به مدت زمان بیشتری برای بهینه شدن نیاز دارد اما این بهینه سازی دائمی بوده و گوگل به هیچ عنوان سایت شما را مورد عنایت جریمه یا حذف شدن از نتایج گوگل نخواهد کرد .

سئو کلاه سیاه یا black hat چیست ؟

seo چیست ؟

seo چیست ؟

برخلاف سئو white hat  ، سئو کلاه سیاه یا balck hat بدنبال استراتژی های برای فریب دادن موتور های جستجو گر گوگل می باشد که می تواند با خرید بیش از حد بک لینک ، بازدید های فیک و دروغین ، دستکاری الگوریتم های موتور های جستجو گر همراه باشد .

شاید برایتان پیش آمده باشد که با شرکت یا تیمی برای سئو سایت یا خدمات سئو خود تماس گرفته باشید و بهتان قول و وعده بهترین رتبه در مدت زمان کوتاه داده باشند ، اول از هرچیزی بدانید این وعده امکان پذیر نمی باشد مگر با اجرای روش های کلاه سیاه که این روش به هیچ عنوان عاقبت خوبی برای سایت شما نخواهد داشت .

استفاده از روش balck hat در اوایل می تواند باعث افزایش ناگهانی یا رتبه خوب برای سایت شما بشود ولی در آینده بشدت افت خواهید کرد و به احتمال زیاد بدلیل فریب موتور های جستجو گر از نتایج بضورت دائمی حذف خواهید شد .

بهترین روش برای مطالعه سئو چیست ؟

روش های گوناگونی برای مطالعه سئو وجود دارد که هر کدام مزایای خودشو دارد ، ولی قبل از هچیز بدانید یادگیر یمباحث سئو زمانبر بوده و بدون شک با یکسری از مباحث پیچیده سردرگم خواهید شد .

هیچ چیزی غیر ممکن نیست و بستگی به علاقه و پیگیری شما دارد.با جستجو در گوگل میتونید اولین قدم را بردارید و با خواندن مطالب گوناگون یاد گیری را شروع کنید . البته طبق تجربه شخصی خودم خواندن این مباحث در قدم های اول پیچیده و سخت خواهد بود و تنها به خواندن چند مقاله نمی شود بسنده کرد .

اشخاصی هستند که برای یادگیری آموزش سئو به کتاب مراجعه می کنند که بنظر من فقط برای اصطلاحات اولیه سئو مناسب میباشد و خیلی خوب هست برای شروع از کتاب های موجود در بازار یا سایت های که ارائه دهنده کتاب در زمینه سئو هستند استفاده کنید .

مطالعه کتاب میتواند اولین قدم برای شناخت کلی اصطلاحات باشد ولی برای قدم های بعد بهتر است به سراغ مقالات و آموزش های تصویری معتبر رجوع کنید تا شناخت دقیق تری از سئو پیدا کنید .

در مورد کلاس های حضوری تجربه شخصی ندارم ولی اگر مدرس با سابقه و نام آشنایی در این زمینه سراغ داشتید کلاس های حضوری نیز می تواند سرعت یادگیری شما را افزایش دهد و اگر در کلاسی معتبر ثبت نام نکنید بدون شک فقط هزینه ای اضافی را خرج کرده اید .

 

 

سئو داخلی چیست؟

سئو داخلی که به SEO On-Page و SEO On-Page نیز معروف است ، مجموعه ای از اقدامات است که با بهینه سازی عناصر یک سایت ، باعث افزایش رتبه و بازدید از موتورهای جستجو می شود. سئو داخلی به بهینه سازی محتوا و کد HTML برای یک وب سایت اشاره دارد. برخلاف سئو داخلی ، SEO خارجی یا Off-Site وجود دارد که شامل پیوندهایی خارج از سایت شما و همچنین سیگنالهای دیگر از اینترنت به سایت شما می باشد.

سئو داخلی مناسب نه تنها به موتورهای جستجو کمک می کند سایت شما را بهتر تفسیر کنند ، بلکه به کاربران کمک می کند محتوای یک صفحه را بهتر درک کنند. اساساً ، سئو داخلی خوب به موتورهای جستجو کمک می کند آنچه کاربران در صفحات شما می بینند را درک کنند و ارزش محتوا را از دیدگاه آنها ارزیابی کنند. بنابراین ، موتورهای جستجو می توانند بهترین و مرتبط ترین صفحات را براساس جستجوهای کاربران ارائه دهند.

هدف نهایی سئو داخلی

محتوای هر صفحه را بفهمید.

محتوای خود را به عنوان مرتبط ترین عبارات جستجو تعریف کنید.

با صفحه به عنوان یک صفحه ارزشمند رفتار کنید و آن را در صفحات نتایج جستجو نمایش دهید.

کلمات کلیدی ، محتوا و سئو داخلی

در گذشته ، سایت سئو داخلی به معنای استفاده از تعداد زیادی کلمات کلیدی از قسمتهای مختلف صفحه بود. با این حال ، این مورد دیگر نیست و کلمات کلیدی دیگر در دستور کار سئو داخلی نیستند. برای اینکه یک صفحه در گذشته رتبه خوبی داشته باشد ؛ آنها از بیشتر قسمتهای صفحه و تعداد زیادی از کلمات کلیدی مورد نظر خود برای اشاره به موتورهای جستجو استفاده کردند که این صفحه ارتباط زیادی با این کلمه کلیدی دارد و اولویت دوم تجربه کاربر است. به بیان ساده ، صفحه ای که رضایت کاربران را نداشته باشد در نتایج جستجو رتبه بالایی خواهد داشت.

با این حال امروزه این روش دیگر عملی نیست. موتورهای جستجو صفحات را با توجه به معنای آنها به کاربران نشان می دهند و مترادف کلمات کلیدی را نیز در نظر می گیرند. آنها همچنین به تکرار ترکیب کلمات کلیدی مختلف و مترادف آنها توجه می کنند. در حالی که کلمات کلیدی هنوز مهم هستند ، استفاده و تکرار یک فرم ثابت از کلمه کلیدی دیگر مهم نیست. این اولویت اصلی Google است. این صفحه در مورد درخواست های کاربران است. بنابراین ، پس از نوشتن مقاله ، همیشه از خود بپرسید که آیا این مقاله با درخواست کاربران با کلمه کلیدی خاصی که برای آن انتخاب کرده اید مطابقت دارد؟

به این ترتیب ، سئو داخلی کمتر به تکرار کلمات کلیدی و قرار دادن آنها در صفحه می پردازد. درعوض ، افکار خود را به سمت نکات خوب زندگی سوق دهید ، از جمله اینکه کاربران شما چه کسانی هستند ، به دنبال چه چیزی هستند و از چه عناوین و کلمات کلیدی می توانید برای نوشتن محتوای کاربر پسند و مرتبط استفاده کنید.

 محتوای صفحاتی که می خواهند سئو داخلی خوب داشته باشند باید دارای ویژگی های زیر باشد:

عمق: محتوای کم یکی از اهداف Google Panda بود. اگر این صفحه فرصت دارد رتبه خوبی با محتوای عمیق در موضوع دریافت کند.

کاربرپسند: محتوای سایت شما باید خوانا باشد ، عاری از تبلیغات و سایر موارد آزار دهنده باشد.

منحصر به فرد بودن: محتوای سایت شما نباید کپی سایت دیگری باشد و باید منحصراً نوشته شود.

اعتبار: در صورت امکان ، محتوای سایت شما باید یک منبع اطلاعاتی قابل اعتماد داشته باشد تا خوانندگان شما از اعتبار بالای آن اطمینان حاصل کنند.

سازگاری با اهداف کاربر: هر محتوای سایت شما باید مطابق با هدف اصلی شما ایجاد شده و انتظارات شما را برآورده کند. بنابراین ، اگر از کلمه کلیدی خاصی برای رتبه بندی استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که کاربرانی که آن کلمه کلیدی را جستجو می کنند و از سایت شما بازدید می کنند ، به اهداف شما رسیده و اطلاعات کافی در مورد آن را دریافت می کنند.

پارامترهای سئو داخلیA مربوط به کلمات کلیدی نیستند

به غیر از بحث کلمات کلیدی ، عوامل دیگری نیز وجود دارند که بر سایت شما سئو داخلی تأثیر می گذارند و بر رتبه بندی سایت شما تأثیر می گذارند. این عوامل عبارتند از:

پیوندهای درون صفحه ای: چند پیوند در صفحه وجود دارد؟ داخلی هستند یا خارجی؟ آن پیوندها کجا می روند؟

 • سرعت بارگذاری صفحه
 • از داده های ساختارOrg استفاده کنید
 • ساختار URL
 • نمای موبایل
 • داده همتا

تمام پارامترهای بالا یک چیز را نشان می دهد. این در مورد ارائه یک تجربه کاربری عالی برای بازدید کنندگان سایت شما است. هرچه عملکرد صفحه بهتر باشد ، بهینه سازی داخلی نیز بهتر است.

چگونه صفحه را به صورت داخلی بهینه کنیم؟

برای سئو کامل و بهینه سازی صفحه ، باید متن و کد موجود در صفحه را تغییر دهید. با استفاده از نکات ارائه شده در زیر و محتوای مربوط به سئو داخلی در پایین این صفحه می توان به این مهم دست یافت.

راه حل های عملی و آموزش سایت سئو داخلی

وقتی صحبت از راه حل های سئو داخلی می شود ، بیشتر مردم به تگهای متا و کلمات کلیدی فکر می کنند. اگر به دنبال یک راه حل کار با سئو داخلی هستید ، در جای مناسب قرار دارید. این چک لیست راه حل های سئو داخلی برای افزایش بازدید در سایت شما است.

 • از URL مناسب استفاده کنید
 • عنوان صفحه را با یک کلمه کلیدی شروع کنید.
 • عنوان پست را با برچسب H1 بنویسید
 • – از پرونده های رسانه ای استفاده کنید.
 • زیرنویس سایت را در برچسب H2 قرار دهید
 • . از کلمات کلیدی در 100 کلمه اول متن استفاده کنید
 • – از طراحی واکنش گرا استفاده کنید
 • . از پیوندهای خارجی استفاده کنید
 • . از پیوندهای داخلی استفاده کنید
 • . سرعت سایت خود را بهبود ببخشید
 • . از کلمات کلیدی مشابه در متن موجود در صفحه استفاده کنید
 • . بهینه سازی تصویر
 • . از دکمه اشتراک شبکه های اجتماعی استفاده کنید
 • . انتشار مطالب طولانی
 • . زمان بیشتری که کاربران در صفحات می گذرانند
 • . کاربران را به اظهارنظر دعوت کنید

سئوی خارجی چیست؟

شما در رابطه با سئوی خارجی چه می دانید؟ آیا می دانید سئوی خارجی چیست؟ به نظر شما چرا سئوی خارجی سایت مورد توجه قرار دارد؟ برای این که بتوان پاسخ‌ های مناسبی را برای این پرسش ها و سوالاتی نظیر آنها پیدا کرد لازم است اطلاعات کافی راجع به سئوی خارجی و تکنیک های آن در دست داشته باشیم. در این مجال قصد آن را داریم که توضیحات مفیدی را راجع به این موضوع در اختیارتان قرار دهیم.

آشنایی با سئوی خارجی

یکی از مسائلی که ممکن است بسیاری از صاحبان وب سایت ها آشنایی چندانی با آنها نداشته باشند توجه به استفاده از تکنیک های سئو برای سایت است. ناآگاهی افراد نسبت به این موضوع مهم تاثیر زیادی بر عملکرد سایت آنها گذاشته و باعث عقب ماندن از سایت های رقیب می شود.

در همین رابطه یک نمونه از سوالاتی که ممکن است برای بسیاری از افراد راجع به سئوی سایت پیش آید در مورد سئوی خارجی است. شاید شما هم دوست داشته باشید بدانید سئوی خارجی چیست؟ در پاسخ به این سوال خوب است ابتدا قدری راجع به ماهیت سئوی سایت صحبت کنیم.

اگر بخواهیم سئو را به صورت مختصر تعریف کنیم باید گفت سئوی سایت به بهینه سازی موتور جستجو اشاره دارد. بهره گیری درست و مناسب از سئو در یک وب‌ سایت موجب می ‌شود رتبه صفحات آن در گوگل به نحوی مطلوب افزایش پیدا کرده و وب سایت مربوطه در رقابت با سایر وب سایت ها به جایگاه خوبی برسد.

اما در ادامه توضیحات باید پاسخی را برای این سوال بیان کنیم که سئوی خارجی چیست؟ سئوی خارجی سایت در واقع تمامی تکنیک هایی است که به منظور بهینه سازی آن در خارج از سایت صورت می ‌گیرد نظیر فعالیت در انواع شبکه های اجتماعی و…

مقایسه سئوی داخلی و سئوی خارجی

هنگامی که راجع به سئوی سایت صحبت می کنیم لازم است توضیحاتی را راجع به انواع آن نیز ارائه دهیم. سئوی سایت را می توان به دو نوع تقسیم بندی کرد: سئوی داخلی و سئوی خارجی. سوالی که در اینجا مطرح می شود آن است که تفاوت سئوی داخلی با سئوی خارجی چیست؟ برای مقایسه سئوی داخلی و سئوی خارجی با یکدیگر می توان هر یک از آنها را به طور جداگانه تعریف کرد تا تفاوت هایی که این دو با هم دارند مشخص شود.

سئوی داخلی یک وب سایت به معنای کلیه اقداماتی است که داخل صفحات آن سایت انجام می ‌شود تا رتبه وب سایت در رقابت با سایر سایت ها ارتقا پیدا کند. به عبارت دیگر ما در سئوی داخلی بر محتواهای داخل سایت متمرکز می شویم. برای تعریف سئوی خارجی کافیست مطلبی را که راجع به سئوی داخلی بیان کردیم برعکس بکنیم. سئوی خارجی سایت بر خلاف سئوی داخلی آن به تمامی اقداماتی گفته می ‌شود که خارج از وب سایت صورت می گیرد تا رتبه آن در میان نتایج ارگانیک گوگل ارتقا پیدا کند.

اهمیت سئوی خارجی سایت

در صورتی که صاحبان وب سایت ها نسبت به اهمیت بهره ‌گیری از سئوی خارجی در سایت خود اطلاع حاصل کنند به طور حتم تمایل خواهند داشت از تکنیک ‌های سئوی خارجی به نفع سایت خود استفاده نمایند. اما به نظر شما علت اهمیت سئوی خارجی چیست؟

سئوی خارجی سایت را می ‌توان به عنوان حیاتی ترین فاکتورهای سئو به شمار آورد. لازم به ذکر است سئوی خارجی به عنوان وسیع ترین شاخه در سئو قلمداد می‌ شود. ارزش و اعتبار وب سایت ها علی الخصوص از نگاه موتورهای جستجو با بهره ‌گیری از سئوی خارجی حاصل می شود.

زمانی که به فاکتورهای سئوی خارجی سایت دقت می ‌کنیم متوجه می ‌شویم که شامل موارد متعددی است. با بهره ‌گیری از این موارد می ‌توان انتظار داشت که یک وب سایت رشد بسیار خوبی نسبت به سایر سایت ها داشته باشد. در حقیقت میزان محبوبیت وب سایت های مختلف در سطح وب با سئوی خارجی آنها قابل تشخیص است.

مثال هایی راجع به سئوی خارجی سایت

برای بهره‌ گیری از سئوی خارجی سایت می بایست تمامی تمرکزمان را بر وضعیت محتواها و وب سایت خودمان از نگاه سایرین معطوف کنیم. اقدامات مختلفی را می ‌توان در این رابطه انجام داد که هر یک از آنها قادر است نتایج مثبتی را برای ما به همراه داشته باشد. بیان چند مثال راجع به سئوی خارجی باعث می‌ شود به طور دقیق تر بفهمیم سئوی خارجی چیست؟

به طور مثال تصور کنید که اکانت هایی را در برخی از شبکه‌ های اجتماعی برای خود ایجاد نموده و قصد دارید از سایر فضاها ترافیک را به سایتتان وارد کرده و گوگل را هم مطلع کنید که وب سایت شما و مطالبتان در جاهای دیگری نیز مورد اشاره قرار گرفته است. این مثال می تواند بیانگر آن باشد که معنای سئوی خارجی چیست؟ علاوه بر این چنانچه شما به طور مثال در وبلاگ یکی از آشنایان خود کامنتی گذاشته و به مطالب خود لینک دهید در حقیقت از تکنیک های سئوی خارجی برای وب سایت خود استفاده کرده اید.

با توجه به مثال هایی که ذکر شد در صورتی که صاحبان وب سایت ها به فکر ارتقای رتبه وب سایتشان در گوگل باشند با بهره گیری از تکنیک های مختلف سئوی خارجی سایت می ‌توانند به ‌نحوی رضایت بخش به هدف خود دسترسی پیدا کنند.

راهکارهای بهره‌ گیری از سئوی خارجی چیست؟

امروزه روش های متنوعی را می توان به کار برد تا رتبه یک وب سایت در گوگل به کمک سئوی خارجی افزایش یابد. در این فرصت به معرفی برخی از تکنیک های سئوی خارجی می پردازیم تا مشخص شود راهکارهای بهره گیری از سئوی خارجی چیست؟ موارد زیر جزو تکنیک های سئوی خارجی به شمار می ‌رود:

تولید محتوا: تولید محتوا برای یک وب سایت مطابق با اصول سئو از جمله بهترین اقدامات به منظور ارتقای رتبه سایت است.

عضویت در شبکه ‌های اجتماعی: به واسطه عضویت در شبکه‌ های اجتماعی و فعالیت در آنها می ‌توان گام های موثری را جهت افزایش رتبه وب سایت ها برداشت.

به اشتراک گذاشتن تصاویر: از طریق به اشتراک گذاشتن تصاویر موجود در یک وب سایت در وب سایت هایی نظیر فلیکر می توان از مزایای سئوی خارجی بهره ‌مند شد.

بازاریابی ویدیو: برای بازاریابی ویدیوها می توان آنها را در سایت های مخصوصی که به این منظور کاربرد دارند قرار داد.

ثبت ديدگاه

5 × چهار =

کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ