روش های بالا آمدن سایت در گوگل

روش های بالا آمدن سایت در گوگل

فهرست مطالب

بالا آمدن سایت در گوگل یکی از مهم ترین کارهایی است که باید برای رشد یک سایت و کسب و کار آنلاین انجام داد. هر یک از افراد راه های مختلفی برای بالا آمدن سایت انجام می دهند اما برخی از این راه کارها در گروه سئو کلاه سیاه قرار می گیرد و احتمال این که به سایت شما آسیب برسد زیاد است. از این رو ما تصمیم گرفتیم این مطلب را به راهکارهای درست بالا آمدن سایت در گوگل اختصاص دهیم. با ما همراه باشید.

تجزیه و تحلیل سایت های رقیب

از جمله راهکارهایی که به شما کمک می کند تا سایت شما در صفحه اول گوگل جایگاه پیدا کند، تجزیه و تحلیل سایت های رقیب شما است. برای این که بتوانید جایگاه خوبی در گوگل کسب کنید باید ببینید رقیب شما چه کاری انجام داده که در گوگل جایگاه پیدا کرده است. شما باید تحقیق کنید که قرار است با چه سایت هایی به رقابت بپردازید و برای پیروزی در این رقابت باید چه هزینه ای پرداخت کنید. به عنوان مثال اگر برند معروفی همچون دیجی کالا رقیب شما باشد، قطعا کار برای شما دشوارتر و پیچیده تر خواهد بود.

جملات کلیدی برای رسیدن به رتبه اول گوگل

یکی از مهم ترین اقداماتی که باید برای رسیدن به رتبه اول گوگل انجام دهید، تحقیق در مورد کلمات و جملات کلیدی است. کلمات کلیدی در سئو همان عباراتی هستند که کاربران در گوگل برای یک محصول یا خدمات آن را جستجو می کنند. با این کار شما متوجه خواهید شد که کاربر شما چه مسیری را برای خدمات شما طی می کند و چگونه به آن ها دسترسی پیدا خواهد کرد. در نتیجه شما هم می توانید در همان مسیر قرار بگیرید. در این صورت احتمال دیده شدن سایت خود را توسط کاربران بالا ببرید.

پس از آن که در مورد کلمات کلیدی تحقیق کردید، حالا باید به سراغ جملات کلیدی بروید. به عنوان مثال کلمه طراحی سایت یک کلمه کلیدی بسیار کوتاه است که رقابت زیادی برای آن وجود دارد. به همین دلیل بالا آمدن سایت با این کلمه کلیدی قطعا زمان بر و هزینه بر خواهد بود. اما جمله کلیدی “فروشگاه اینترنتی در شیراز” در زمان بسیار کوتاه تری به رشد سایت شما و بالا آمدن آن در گوگل کمک خواهد کرد.

شاید جملات کلیدی چون طولانی تر هستند کمتر مورد جستجو قرار بگیرند اما چون دقیقا این جملات هدف کاربر هستند، احتمال بالا آمدن سایت شما در گوگل بیشتر خواهد شد و کاربران زیادی از سایت شما بازدید خواهند کرد.

بالا آوردن سایت در جستجوی گوگل

همان طور که گفتیم بر خلاف نام کسب و کار و یا برند، بالا آمدن سایت در صفحه اول گوگل برای کلمات کلیدی برند یا صنعت مورد نظرتان دشوارتر خواهد بود. چرا که غول های تجاری بزرگ و رقیبان سرسخت و پرسابقه سال های طولانی زمان گذاشته اند تا کلمات و جملات کلیدی را سرچ کنند. همچنین آن ها سال ها تمرکز خود را روی داشتن رتبه های بالای نتایج قرار داده اند که حالا جایگاه خوبی به دست آورده اند.

در نتیجه برای تنظیم استراتژی مناسب علاوه بر تمرکز روی جملات کلیدی، می توان لینک های با کیفیت هم ساخت. لینک سازی با کیفیت می تواند تاثیر بسیار خوبی روی بالا آمدن سایت در گوگل داشته باشد.

بالا بردن سایت در گوگل

در کل برای این که بتوانید جایگاه سایت خود را به صفحه اول گوگل برسانید می توانید راهکارهای زیر را انجام دهید:

یک سایت با امکانات کامل طراحی کنید.

اولین کاری که باید برای بالا آمدن سایت در گوگل انجام دهید این است که یک سایت حرفه ای با امکانات کامل طراحی کنید. همان طور که می دانید سایت ها را می توان به روش های مختلف طراحی کرد اما یکی از بهترین روش های طراحی سایت، ساخت سایت با سیستم مدیریت محتوا یا همان وردپرس است. برای طراحی چنین سایت هایی شما می توانید هزینه و زمان کمتری صرف کنید اما امکاناتی مشابه با سایت های اختصاصی و کدنویسی شده را روی سایت خود طراحی کنید.

در مقاله برای داشتن سایت چه باید کرد بطور دقیق مراحل داشتن یک سایت را توضیح داده ایم.

از نظر فنی وبسایت خود را سئو کنید.

یکی از بهترین کارهایی که می توان برای بالا آوردن سایت در گوگل انجام داد، سئو تکنیکال یا همان سئو فنی است. زمانی که سایت خود را طراحی می کنید، باید حتما ساختار آن را به طور کامل بررسی کنید. به عنوان مثال باید سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که سرعت لود شدن آن بالا باشد تا وقتی که کاربر وارد آن می شود به خاطر سرعت کند آن، سایت شما را ترک نکند. علاوه بر ان باید تمام لینک های شکسته شده یا همان ارورهای 404 سایت خود را اصلاح کنید تا رتبه سایت شما در گوگل بهبود پیدا کند.

نیاز کاربران را شناسایی کنید.

قبل از این که بخواهید محتوایی را برای وبسایت خود تولید کنید، ابتدا کاربران و مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید و تحقیق کنید که این کاربران دقیقا به چه چیزهایی نیاز دارند. باید ببینید مخاطبان هدف شما چه عبارتی را در گوگل جستجو می کنند. این عبارت را می توانید در سایت های رقیبان خود مشاهده کنید. برای شناخت هر چه بیشتر کاربران خود می توانید در شبکه های اجتماعی و سایت های همکار هم به دنبال کلمات و جملات کلیدی باشید.

محتوای با کیفیت و هدفمند تولید کنید.

از دیگر راه های بالا آمدن سایت در گوگل تولید محتوای با کیفیت و هدفمند است. بعد از این که کلمات و جملات کلیدی و پرجستجو را پیدا کردید، حالا باید یک محتوای ارزشمند و مفید که متناسب با کسب و کار شما است بنویسید و آن را در سایت بارگذاری کنید. برخی از این محتواها می توانند برای صفحه اصلی سایت مانند محصولات و خدمات مفید باشند. بخشی دیگر از این محتواها را می توانید در قسمت وبلاگ قرار دهید.

شما باید بتوانید هر یک از کلمات کلیدی را دسته بندی کرده و سپس برای تولید محتوای هر کدام از آن ها برنامه ریزی کنید و اصولی پیش بروید. محتوایی که تولید می کنید علاوه بر این که باید کاربران را به خرید از سایت ترغیب کند، باید به گونه ای باشد که به نیاز آن ها هم پاسخ دهد. در واقع هدف اصلی شما باید در همان ابتدا رفع نیاز کاربر باشد نه صرفا این که بخواهید وب سایت خود از مقاله های گوناگون پر کنید. محتواهای ارزشمند در گوگل شناسایی خواهد شد و براساس آن به سایت رتبه می دهد.

ارسال یک دیدگاه

11 − 8 =

کمک نیاز دارید?