خدمات سئو شبکه های اجتماعی

سئو شبکه های اجتماعی

فهرست مطالب

شبکه های اجتماعی این روزها نقش بسیار مهمی در زندگی ما انسان‌ها ایفا می‌کنند. امروزه میلیون‌ها انسان در سراسر جهان، از طریق گوشی‌های موبایل خود با این شبکه‌ها تعامل برقرار می‌کنند. آمارها نشان دهنده آن است که بسیاری از انسان‌ها، بخش عمده‌ای از اوقات فراغت خود را در این شبکه‌ها سپری می‌کنند. هر چند برای اثبات این موضوع نیاز به آمار دقیقی نیست؛ تنها کافی است نگاهی به اطراف خود بیندازیم و نقش پر رنگ این شبکه‌ها را در زندگی افراد و حتی زندگی خودمان مشاهده کنیم. بنابراین می‌توان با استفاده از این شبکه‌ها، به افزایش ترافیک وب‌سایت و بازدید بیشتر از آن کمک فراوانی نمود. خدمات سئو شبکه های اجتماعی، یکی از مهم‌ترین پارامترهایی است که این روزها توجه بسیاری از صاحبان کالاها و خدمات را به خود اختصاص داده است. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا در زمینه خدمات سئو شبکه های اجتماعی اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ارتباط میان خدمات سئو شبکه های اجتماعی و سئو وب سایت

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای بسیاری از افراد به وجود آید این است که آیا سئو شبکه های اجتماعی، همانند انجام خدمات سئو سایت ها ، به سئو وب سایت کمک می‌کند؟ در پاسخ باید بگوییم با وجود این که شبکه های اجتماعی، عامل اصلی رتبه بندی موتورهای جستجوی گوگل نیستند، اما به گونه‌ای موثر موجب بهبود رتبه سایت ما می‌گردند. در ادامه به 4 مورد از تاثیر سئو شبکه‌ های اجتماعی، بر سئو وب‌سایت اشاره می‌کنیم:

  1. ایجاد لینک‌هایی با کیفیت بالا

بدون شک یکی از مهم‌ترین مواردی که تاثیر بسزایی در رتبه بندی یک وب‌سایت ایفا می‌کند، بک‌ لینک ها هستند که نه تنها کیفیت، بلکه کمیت آن‌ها نیز نقش بسیار مهمی در ایجاد رتبه‌بندی برای سایت دارد. بنابراین اگر محتوای شما در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود، توجه بسیاری از وب مسترها و اینفلوئنسرها را به خود اختصاص می‌دهد. تحقیقات نشان دهنده آن است که میان اشتراک گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی و میزان بلک لینک ها، رابطه مستقیمی وجود دارد. به همین سبب است که این روزها بسیاری از صاحبان وب‌ سایت‌ها، علاوه بر توجه به سئو وب سایت خویش، به خدمات سئو شبکه های اجتماعی نیز توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند.

  1. آگاهی از نیازهای مخاطبان

همان‌گونه که می‌دانید یکی از مهم‌ترین پارامترها در سئو وب سایت، یافتن کلمه کلیدی است. یکی از مهم‌ترین شیوه‌های پیدا کردن کلمات کلیدی موثر این است که درک جامع و کاملی از هدف کاربران داشته باشیم. شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، توئیتر، فیس بوک و… به شما کمک می‌کنند تا با مخاطبان خویش تعامل برقرار کنید. از طریق این شبکه‌ها می‌توان درک کاملی از خواسته‌ها و نیازهای کاربران پیدا کرد و بر مبنای آن اقدام به تولید محتوای موثر نمود. بنابراین خدمات بهینه سازی شبکه های اجتماعی، در جهت ایجاد ارتباط میان شما و مخاطبان، از اهمیت زیادی برخوردار است.

  1. شبکه های اجتماعی و افزایش Time on Site

همان‌گونه که می‌دانید یکی از مهم‌ترین مواردی که موتورهای جستجو گوگل در رتبه بندی سایت به آن توجه می‌کنند، مدت زمانی است که کاربران در سایت سپری می‌نمایند. همچنین بازدید دوباره کاربران از وب سایت نیز یکی از مهم‌ترین پارامترها در این زمینه به شمار می‌رود. بررسی‌ها نشان دهنده آن است که بسیاری از مشتریانی که از طریق شبکه های مجازی با برند و وب سایت شما آشنا می‌شوند، نسبت به سایر کاربران، تعامل بهتری با برند شما برقرار می‌کنند. این کاربران مدت زمان بیشتری را در سایت سپری نموده و احتمال بازدید دوباره و چند باره آن‌ها از سایت شما بیشتر می‌گردد. بنابراین برخورداری از خدمات سئو شبکه های اجتماعی، نقش مهمی در افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو گوگل دارد.

  1. رضایت بیشتر مشتریان

این روزها بسیاری از شرکت‌های معتبر در سراسر جهان، شبکه‌های اجتماعی را به عنوان یک پل برای ارتباط میان خود و مشتریان می‌دانند. ممکن است کاربران از طریق سایت نتوانند به راحتی با کمپانی مورد نظر خود ارتباط برقرار نمایند، اما شبکه‌های اجتماعی این موضوع را سهل و آسان نموده‌اند. مسلماً دسترسی راحت کاربران به شبکه‌های اجتماعی یک برند، باعث ایجاد حس نزدیکی در آن‌ها می‌گردد. بنابراین یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از خدمات بهینه سازی شبکه های اجتماعی، اعتماد سازی در مشتریان و افزایش مشتری‌های وفادار است. این روزها بسیاری از برندهای معتبر کشورمان مانند دیجی کالا، اسنپ و… در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی حضور موثر دارند و توسط یک تیم پشتیبانی قدرتمند، در اسرع وقت به نیازهای مشتریان پاسخ می‌دهند.

مهم ترین مزایای بهره مندی از خدمات سئو شبکه های اجتماعی

در حال حاضر صاحبان کسب و کارها، بیش از هر زمان دیگری به اهمیت بهینه ‌سازی شبکه ‌های اجتماعی واقف هستند و با بهره‌گیری از خدمات سئو شبکه های اجتماعی، سعی در بهبود کسب و کار و همچنین افزایش بازدید از سایت خود را دارند. تجربه نشان دهنده آن است که با استفاده از محتواهای تخصصی که در شبکه‌های اجتماعی خود انتشار می‌دهید، باعث افزایش اعتبار برند خود خواهید شد. در واقع می‌توان گفت شبکه‌های اجتماعی مانند یک اهرم کمکی برای وب سایت عمل می‌کنند و در مدت زمان کوتاهی، باعث سئو و بهینه سازی آن می‌شوند. همچنین شبکه های اجتماعی بهترین گزینه برای پیدا کردن مخاطبان هدف و برقراری ارتباط با آن‌ها به شمار می‌روند.

تاثیر شبکه های اجتماعی در آینده کسب و کارها

هر چند تا کنون وب سایت گوگل در مورد به روزرسانی‌های خود و تاثیر دقیق سئو شبکه‌های اجتماعی بر وب سایت‌ها، اطلاعات رسمی و دقیقی منتشر نکرده است، اما شواهد نشان می‌دهد به تازگی شبکه‌های اجتماعی در رتبه بندی گوگل نقش مهمی ایفا نموده و به عنوان یک معیار مهم برای ارزشیابی وب سایت‌ها به کار می‌روند. بدون شک این موضوع در آینده کسب و کارها تاثیر بسزایی دارد. این روزها بیش از هر زمان دیگری شاهد ورود کاربران به شبکه های اجتماعی و صرف وقت در این فضا هستیم. پیش بینی‌ها حاکی است آن است که در سال‌های آینده، کاربران شبکه‌های اجتماعی بیش از پیش افزایش پیدا خواهند کرد و این موضوع باعث افزایش سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی می‌گردد. بنابراین وب سایت‌هایی که از همین الان، حضور فعالی در شبکه‌های اجتماعی دارند و با بهره‌گیری از خدمات سئو شبکه های اجتماعی اقدام به بهینه سازی این فضا می‌نمایند، شانس بیشتری برای دیده شدن و مطرح شدن در میان مشتریان دارند.

سخن پایانی

در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که برای ارتقاء کسب و کار و دیده شدن کالاها و خدمات شما، تنها داشتن یک وب سایت و بهینه سازی آن کافی نیست. در حال حاضر نمی‌توان از نقش مفید و موثر شبکه‌های اجتماعی در برند سازی و افزایش میزان فروش غافل شد. در مقاله مشاوره کسب و کار اینترنتی درباره این موضوع بیشتر صحبت کرده ایم.

بنابراین علاوه بر بهینه سازی و سئو سایت، باید با بهره گیری از خدمات سئو شبکه های اجتماعی، نام برند خود را در این شبکه‌ها نیز مطرح نمایید. این روزها بسیاری از متخصصان سئو اعتقاد دارند برقراری تعامل با مشتریان در شبکه های اجتماعی و دریافت نظر مثبت آن‌ها، به عنوان یکی از عوامل مهم در رتبه بندی سایت مطرح می‌شود و گوگل نیز به صورت مستقیم و غیر مستقیم از این موضوع برای رتبه بندی وب سایت‌ها استفاده می‌کند.

ارسال یک دیدگاه

چهارده + هفده =

کمک نیاز دارید?