طراحی سایت آموزشی

با توجه به اینکه امروزه بسیاری از کسب و کار های حوزه آموزش و کلاس های آموزشی و برگزاری دوره ها دربستر فضای آنلاین انجام میشود انجام طراحی سایت آموزشی و داشتن یک سایت تمام عیار با امکانات حرفه ای مورد نیاز تمام صاحبان کسب و کار این حوزه است.اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این مورد است که طراحی سایت آموزشی باید به گونه ای باشد که بسیاری از مراحل به صورت اتوماتیک انجام شود و نیازی نباشد که مدیر سایت در سایر فرایند ها وارد شود.
از طراحی حرفه ای دوره های مختلف تا برگزاری آزمون و فروش جزوه ها وحتی اتوماسیون فروش و پشتیبانی در یک سایت آموزشی باید بصورت اتوماتیک انجام شود.
اتصال به سرویس های مجازی و برگزاری کلاس آنلاین نیز جز مهمی از این فرایند میباشد.

طراحی سایت آموزشی

24 ساعته پاسخگوی سوالات شما هستیم .

هزینه طراحی سایت آموزشی

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای کسانی که قصد راه‌اندازی یک سایت آموزشی را دارند، هزینه طراحی سایت است. در اکثر مواقع گران بودن یا ارزان بودن هزینه این کار مطرح نیست؛ بلکه هزینه دریافت شده باید با امکانات سایت متناسب باشد. عواملی مانند نحوه طراحی و کدنویسی سایت، شهرت شرکتی که طراحی را انجام می‌دهد، تکنولوژی به کار رفته برای طراحی، خدمات پس از فروش و نحوه پشتیبانی همگی جزو عوامل موثر بر هزینه طراحی سایت آموزشی هستند.

از آنجایی که طراحی سایت نوعی خدمت محسوب می‌شود و برای خدمات هزینه مشخصی در نظر نمی‌گیرند و قانونی در رابطه با این موضوع وجود ندارد، بر روی فعالان این صنعت و هزینه‌ای که دریافت می‌کنند نظارت صحیحی نمی‌شود. بنابراین قیمتی که شرکت‌های مختلف بر اساس نوع خدمات تعیین می‌کنند، متغیر خواهد بود و هر شرکت هزینه متفاوتی برای خدمات خود اعلام می‌کند.

اگر چه دریافت هزینه زیاد به معنای حرفه‌ای بودن و کیفیت بالا نیست، اما باید در نظر داشته باشید که سایت‌های حرفه‌ای هیچ وقت ارزان نخواهند بود. برخی از عوامل موثر بر هزینه طراحی سایت آموزشی عبارتند از:

امکانات سایت آموزشی

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موثر در هزینه طراحی سایت امکانات آن است که در همان ابتدا باید مشخص شوند و شامل موارد زیر هستند:

  • طراحی چند زبانه سایت
  • طراحی گالری تصاویر
  • مدیریت پروژه‌ها با قابلیت دسته‌ بندی
  • اخبار و مقالات با قابلیت دسته‌ بندی و آرشیو
  • امکان عضو گیری

این عوامل در مرحله اول و بر اساس خواست و نیاز مشتری باید تعیین شوند و می‌توانند هزینه نهایی طراحی وب سایت را کاهش یا افزایش دهند. گاهی اوقات مشتری به یک سایت ساده و با امکانات کم نیاز دارد. در این صورت هزینه‌ای که باید بپردازد نسبت به هزینه سایت‌های دارای امکانات متنوع، متفاوت خواهد بود. چرا که برای طراحی سایت‌های ساده، وقت و انرژی کمتری صرف می‌شود.

گرافیک سایت

عامل دیگری که در هزینه طراحی سایت آموزشی تاثیر زیادی دارد، گرافیک سایت است. هر چقدر ساختار گرافیکی سایت مورد نظر شما پیچیده‌تر باشد، گرافیست باید زحمت بیشتری بکشد و وقت بیشتری بر روی آن بگذارد؛ به همین دلیل قیمت نهایی آن نیز افزایش خواهد یافت. استفاده از عناصر گرافیکی در سایت‌ها اهمیت زیادی دارد؛ چون باعث ارتباط بهتر کاربران با سایت می‌شود. علاوه بر این بازدید کنندگان سایت شما را افزایش داده و باعث افزایش فروش و درآمد شما خواهد شد.

زمانی که برای طراحی سایت اقدام می‌کنید، باید توجه ویژه‌ای به کارهای گرافیکی کوچک و بزرگ داشته باشید. این کارها حتی اگر کوچک باشند می‌توانند کیفیت سایت شما را به میزان زیادی افزایش دهند. بهتر است کارهای گرافیکی سایت را خودتان انجام ندهید و از افرادی که در این زمینه تجربه و مهارت دارند کمک بگیرید. البته در نظر داشته باشید که انجام کارهای گرافیکی توسط متخصص می‌تواند هزینه نهایی طراحی سایت را افزایش دهد.

هر چقدر کد نویسی و برنامه نویسی برای افزایش ترافیک سایت حائز اهمیت هستند، به همان میزان طراحی گرافیکی نیز اهمیت زیادی دارد و نباید از آن غافل شد. توجه داشته باشید که سایت گرافیکی خود را بر اساس قواعد سئو طراحی کنید. البته این مسئله نیز باعث افزایش هزینه‌های شما می‌شود.

بهینه سازی داخلی سایت

بهینه سازی همان سئو سایت است که باعث ارتقاء سایت و بازاریابی آنلاین می‌شود. سئو باعث می‌شود که کاربران با سرچ کردن یک کلمه یا عبارت مرتبط با موضوع شما در موتورهای جستجویی مانند گوگل بتوانند به سایت شما دسترسی پیدا کنند و اولین صفحه‌ای که برای آن‌ها نمایش داده می‌شود سایت شما باشد. زمانی که سایت شما در صفحه اول نتایج گوگل نمایش داده شود، تعداد بازدید کنندگان و ترافیک سایت افزایش پیدا کرده و به دنبال آن فروش محصولات و ارائه خدمات شما نیز بیشتر خواهد شد.

برای اینکه بتوانید از موتورهای جستجو استفاده کنید و سایت شما برای آن‌ها بهینه باشد، باید مطابق اصول سئو پیش روید. طبیعتا هزینه طراحی این سایت‌ها در مقایسه با سایت‌های دیگر بیشتر است.

سیستم مدیریت محتوا (cms)

یکی از عوامل دیگری که می‌تواند هزینه طراحی سایت آموزشی را دستخوش تغییر کند، cms و نوع آن است. در صورتی که طراحی سایت با استفاده از سیستم مدیریت محتوا یا cms انجام شده باشد، هزینه کمتری نسبت به طراحی با کد نویسی خواهد داشت. طراحی سایت آموزشی با کد نویسی به مهارت و تخصص زیادی نیاز دارد و زمان بیشتری به طول می‌انجامد؛ به همین دلیل هزینه بالاتری دارد. این در حالی است که معمولا cms رایگان بوده و برای طراحی سایت هزینه‌ای به دنبال ندارند.

بنابراین با استفاده از سیستم مدیریت محتوا می‌توانید با کمترین هزینه طراحی سایت را انجام دهید. در حال حاضر cms های زیادی برای طراحی و راه‌اندازی سایت وجود دارند که معروف‌ترین آن‌ها وردپرس و جوملا هستند. امروزه برای طراحی سایت‌هایی که به تعداد صفحات بالا نیاز دارند نیز می‌توان از این سیستم استفاده نمود. البته در صورتی که قابلیت‌ها، امکانات و کیفیت سایت برایتان اهمیت زیادی دارد، cms ها گزینه مناسبی برای شما نخواهند بود. زیرا سایت‌هایی که با کمک سیستم مدیریت محتوا طراحی می‌شوند، معمولا امکانات محدود و اندکی دارند.

24 ساعته پاسخگوی سوالات شما هستیم .

داینامیک یا استاتیک بودن سایت

تمامی سایت‌های آموزشی که طراحی می‌شوند به صورت داینامیک یا استاتیک هستند. سایت‌های داینامیک امکانات بیشتری دارند؛ به همین دلیل طرفداران بیشتری پیدا کرده‌اند و رایج‌تر هستند. در مقابل، سایت‌های استاتیک به زمان کمتری برای طراحی نیاز دارند و کم هزینه‌تر خواهند بود.

سایت‌ استاتیک

سایت‌های استاتیک همان سایت‌های ساده‌ای هستند که اطلاعات صاحب سایت بدون مطالب و توضیحات در آن درج شده است. علاوه بر این تنها کسی که با طراحی سایت و برنامه نویسی آشنایی دارد می‌تواند مطالب سایت را ویرایش و آپدیت کند. برخی از مزایای سایت‌های استاتیک شامل زمان اندک برای طراحی، هزینه هاست کمتر و هزینه طراحی ارزان هستند. البته این سایت‌ها معایبی نیز دارند که عبارتند از پیشرفت نکردن در موتورهای جستجو، عدم جذابیت برای بازدید کنندگان، به روز نبودن محتوای سایت، نیازمندی به فردی که به برنامه نویسی آشنا بوده و می‌تواند مطالب سایت را تغییر دهد.

سایت داینامیک

در گذشته سایت‌های استاتیک بیشتر مورد استفاده قرار می‌گرفتند، اما امروزه با روی کار آمدن سایت‌های داینامیک، کمتر کسی به سراغ سایت‌های استاتیک می‌رود. سایت‌های داینامیک ویژگی‌های مثبت و مزایای زیادی دارند که مهم‌ترین آن‌ها این است که صاحب سایت هر زمان که بخواهد می‌تواند محتوای سایت را تغییر دهد و آپدیت کند. برای انجام این کار نیازی به آشنایی با کدنویسی و طراحی سایت نیست و از طریق پنل مدیریتی می‌توان آن را اجرا کرد.

سایت‌های داینامیک قابل گسترش هستند و می‌توان ویژگی‌ها و امکانات جدیدی به آن‌ها اضافه کرد. افزودن ویژگی‌ها و محتواهای به روز باعث می‌شود که ترافیک سایت بیشتر شده و در رتبه‌بندی گوگل ارتقا پیدا کنید. البته باید در نظر داشته باشید که به دلیل مزایای زیاد این سایت‌ها، برای طراحی آن‌ها باید هزینه بالایی بپردازید. علاوه بر این هزینه نگهداری اطلاعات و هاست سایت‌های داینامیک از سایت‌های استاتیک بیشتر است.

کمک نیاز دارید?