لیست درگاه های پرداخت اینترنتی

درگاه های پرداخت اینترنتی

فهرست مطالب

یکی از بخش های ضروری سایت های فروشگاهی بخش درگاه های پرداخت اینترنتی است، چرا که این بخش برای خریدهای اینترنتی و تعاملات بانکی مورد نیاز است و بدون آن نمی توان در سایت های فروشگاهی خریدی انجام داد. انتخاب یک درگاه پرداخت اینترنی نقش مهمی در فروش محصولات و خدمات وب سایت دارد. چرا که همین درگاه می تواند به کاربر احساس رضایت در خرید و اطمینان دهد. در این مطلب قصد داریم لیستی از بهترین درگاه های پرداخت اینترنتی را به شما معرفی کنیم. برای اطلاع از این لیست پیشنهاد می کنیم تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.

درگاه پرداخت اینترنتی چیست؟

درگاه های پرداخت اینترنتی قابلیت این را دارد که مشتری به فضایی در سایت ارجاع پیدا کند که می تواند با وارد کردن اطلاعات بانکی خود مبلغ مشخصی را پرداخت کرده و خرید خود را تکمیل کند. با این کار مبلغ مورد نظر به حساب ادمین سایت واریز خواهد شد. این کار امروزه یکی از روش های مدرن محسوب می شود جایگزین روش سنتی کارت به کارت کردن شده است.

انواع درگاه های پرداخت اینترنتی

درگاه های پرداخت اینترنتی به دو دسته درگاه های واسط و مستقیم تقسیم بندی می شوند. هر کدام از این درگاه ها قابلیت های ویژه و منحصر به فرد خود را دارند که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم.

درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم

درگاه های پرداختی که مستقیم هستند به واسطه بانک ها در اختیار مشاغل اینترنتی قرار می گیرند. به این دلیل به آن مستقیم می گویند که کاربر برای پرداخت هزینه، مستقیما به صفحه درگاه بانک هدایت می شوند. به عبارتی در این بین هیچ واسطه ای وجود ندارد، به همین دلیل به آن PSP می گویند. PSPها در واقع شرکت هایی هستند که زیر نظر بانک مرکزی ایران مشغول به فعالیت هستند و کارشان هم فقط طراحی درگاه های پرداخت اینترنتی است که یکی از از معروف ترین این صفحات هم به نام شاپرک است. در این نوع درگاه پس از آن که مشتری مبلغ مورد نظر را به واسطه درگاه بانکی پرداخت کرد، بلافاصله مبلغ به حساب فروشنده انتقال پیدا می کند.

درگاه پرداخت اینترنتی واسط

درگاه پرداخت اینترنتی واسط در واقع درگاهی است که به عنوان واسطه بین صاحب وبسایت و بانک عمل می کند. در این نوع درگاه پول ابتدا به حساب پرداخت یار واریز شده و پس از آن به حساب ادمین سایت واریز خواهد شد. برخلاف درگاه های مستقیم که تسویه به صورت مستقیم و آنی تسویه حساب می شد، پرداخت یارها معمولا یک روز بعد از آن که مبلغ واریز شد، به حساب فروشنده واریز می شود. در ضمن برای هر تراکنش هم یک مبلغ مشخصی کارمزد کسر خواهد شد. اما این درگاه ها بسیار سریع تر از درگاه های مستقیم فعال می شوند. این در حالی است که درگاه های مستقیم ممکن است حتی یک ماه طول بکشد که فعال شود. اما درگاه واسط پس از 2 الی 24 ساعت بعد از تکمیل فرم برای سایت فعال می شود. علاوه بر آن درگاه های پرداخت یار پشتیبانی بهتر و سریع تری به کاربران خود ارائه می دهد.

لیست درگاه های پرداخت اینترنتی

در این قسمت چند مورد از معروف ترین درگاه های پرداخت اینترنتی را به شما معرفی می کنیم:

زرین پال

یکی از معتبرترین درگاه های پرداخت اینترنتی، درگاه واسط زرین پال است که سعی آن همواره بر این بوده که بهترین امکانات و خدمات را در اختیار مشتریان قرار دهد. زرین کارت و زرین لینک از جمله خدمات مهمی از این درگاه پرداختی هستند که همین خدمات باعث ایجاد تمایز بین رقبا شده است. یکی از مزایای استفاده از درگاه پرداختی زرین بال این است که اگر هر سایتی بیشتر از 100 تراکنش داشته باشد، زرین پال کارمزد کمتری از آن دریافت خواهد کرد. زرین کارتی که این درگاه به مشتریان خود ارائه می دهد، به تمام امکانات یک حساب بانکی مجهز است. در این خدمات، یک کارت بانکی عضو شتاب در اختیار صاحب وب سایت قرار می گیرد که مانند یک حساب بانکی می توانید از آن استفاده کنید. زرین لینک هم که یکی دیگر از خدمات زرین بال است، برای فروشگاه های فعال در شبکه های اجتماعی طراحی شده است. زرین لینک این قابلیت را دارد که اطلاعات کاربران را دریافت کرده و روی آن کد تخفیف و گزارش اعمال می کند.

پی پینگ

پی پینگ یکی دیگر از درگاه های پرداخت آنلاین است که شما می توانید این درگاه را طبق نام و لوگوی برند خود بسازید. این شرکت خدمات و ویژگی های متفاوت تر و کاربردی تری نسبت به سایر درگاه ها دارد که البته برای بهره بردن از آن ها باید هزینه جداگانه ای بپردازید. از جمله امکاناتی که این سرویس به مشتریان خود ارائه می دهد شامل صدور فاکتور آنلاین، اپلیکیشن موبایلی، فاکتور زمان بندی شده برای پرداخت های قسطی و غیره می شود.

رایان پی

رایان پی هم یکی دیگر از بهترین درگاه های پرداخت اینترنتی واسط است که می توانید درگاه پرداخت مخصوص شبکه های مجازی مانند اینستاگرام و تلگرام و همچنین درگاه وبلاگ و حتی درگاه های شخصی خود را فعال کنید. یکی از مزایای این درگاه پرداختی این است که لازم نیست حتما وب سایتی از خودتان داشته باشید و مبلغ تراکنش هم تا ساعت 16 روز بعد به حساب شما واریز خواهد شد. از نقاط قوت این درگاه پرداخت اینترنتی می تواند به کارمزد پایین آن برای فروشگاه های فاقد سایت، امکان استفاده از پلاگین های متنوع و استفاده از درگاه شخصی و درگاه اختصاصی برای شبکه های اجتماعی اشاره کرد.

نکست پی

یکی دیگر از درگاه های پرداخت اینترنتی نکست پی است که چون کارمزد پایین تری نسبت به رقبای خود دریافت می کند، از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. همچنین اگر تعداد تراکنش ها در یک روز بیشتر از 10 عدد باشد، احتمال این که از کارمزد دادن معاف شوید، زیاد است. اما یکی از نقاط ضعف این درگاه این است که از اپلیکیشن های موبایلی پشتیبانی نمی کند.

آی دی پی

درگاه آی دی پی یکی از درگاه های پرداخت شخصی برای سایت است که امکان دریافت و پرداخت پول بین دو کاربر را برقرار خواهد کرد اما نمی توان به عنوان ابزار پرداخت در سایت از آن استفاده کرد. این درگاه اینترنتی به کمک یکی از سیستم های مدیریت محتوا به نام دروپال ساخته شده است. از این رو افراد می توانند صفحه پرداخت اینترنتی شخصی و حتی فروش محصول خود را برای کاربران تسهیل کنند. همچنین امکان ساخت فرم و فیلدهای مختلف هم برای صفحه پرداخت در این درگاه فراهم شده است که می تواند اطلاع رسانی پرداخت را از طریق پیامک، ایمیل و یا ربات تلگرامی انجام دهد.

چگونه می توان درگاه پرداخت اینترنتی را برای سایت فروشگاهی فعال کرد؟

در این قسمت نحوه فعال کردن درگاه های پرداخت اینترنتی مستقیم و واسط را به طور جداگانه برای شما توضیح خواهیم داد:

مراحل گرفتن درگاه پرداخت مستقیم

برای این که بتوانید یک درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم در سایت فروشگاهی خود فعال کنید ابتدا باید یک حساب بانکی در بانک افتتاح کنید. فرقی نمی کند در کدام بانک افتتاح حساب انجام می دهید، در هر صورت باید شروط زیر را رعایت کنید:

  •   سایت و فروشگاه شما باید به طور کامل راه اندازی شده باشد و در آخرین مرحله اقدام به فعال کردن درگاه پرداخت اینترنتی کنید.
  •   باید دارای یک شرکت ثبت شده باشید و محل اقامت مشخص و قانونی هم داشته باشید.
  •   کسب و کارتان باید به گونه ای باشد که تمام مجوزهای حقیقی و حقوقی را برای فعالیت داشته باشد.
  •   سایتتان باید حتما ای نماد یا همان نماد اعتماد الکترونیک را داشته باشد در غیر این صورت نمی توانید برای آن درگاه پرداخت اینترنتی فعال کنید.
  •   باید متعهد شوید که تمام قوانین تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی را رعایت می کنید.
  •   نباید از نظر نظام بانکی ایران هیچ گونه منعی برای فعالیت داشته باشید.

بعد از این که مدارک خود را تکمیل کردید، درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم برای سایت شما بعد یک الی چند ماه فعال خواهد شد. از آن جایی که فعال شدن درگاه های مستقیم زمان بر است، می توانید در ابتدای کار یک درگاه واسط به صورت موقت برای سایت خود فعال کنید.

مراحل درگاه پرداخت اینترنتی واسط

روال فعال کردن این درگاه بسیار آسان تر از درگاه مستقیم است و نیازی به حضور فیزیکی شما در هیچ مکانی نخواهد بود. تنها می توانید به سایت پرداخت یار مورد نظر خود مراجعه کرده و فرم ثبت نام را تکمیل کنید. پس از این که حساب شخصی خود را ساختید، باید احراز هویت کنید. نیازی هم به ارائه هیچ مدرک و گواهی خاصی نیست. فقط مدارک هویت شما مانند کارت ملی و شناسنامه کافی است که می توانید آن را هم در سایت پرداخت یار مورد نظر آپلود کنید. بعد از احراز هویت و تایید آن، آدرس سایت خود را وارد می کنید و درگاه برای شما فعال می شود.

برخلاف درگاه های مستقیم، درگاه های واسط بلافاصله پس از ثبت نام فعال خواهند شد. همچنین اتصال آن ها به سایت هم بسیار راحت تر است و با استفاده از پلاگین های ارائه شده توسط پرداخت یار انجام می شد. شما می توانید برای نصب درگاه هم روی پشتیبانی پرداخت یار حساب ویژه باز کنید تا هر چه زودتر فروش خود را شروع کرده و به درآمد برسید.

ارسال یک دیدگاه

پانزده + هفت =

کمک نیاز دارید?