اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp

سئو خارجی چیست؟

فهرست مطالب

سئوی خارجی چیست؟

شما در رابطه با سئوی خارجی چه می دانید؟ آیا می دانید سئوی خارجی چیست؟ به نظر شما چرا سئوی خارجی سایت مورد توجه قرار دارد؟ برای این که بتوان پاسخ‌ های مناسبی را برای این پرسش ها و سوالاتی نظیر آنها پیدا کرد لازم است اطلاعات کافی راجع به سئوی خارجی و تکنیک های آن در دست داشته باشیم. در این مجال قصد آن را داریم که توضیحات مفیدی را راجع به این موضوع در اختیارتان قرار دهیم.

آشنایی با سئوی خارجی

یکی از مسائلی که ممکن است بسیاری از صاحبان وب سایت ها آشنایی چندانی با آنها نداشته باشند توجه به استفاده از تکنیک های سئو برای سایت است. ناآگاهی افراد نسبت به این موضوع مهم تاثیر زیادی بر عملکرد سایت آنها گذاشته و باعث عقب ماندن از سایت های رقیب می شود.

در همین رابطه یک نمونه از سوالاتی که ممکن است برای بسیاری از افراد راجع به سئوی سایت پیش آید در مورد سئوی خارجی است. شاید شما هم دوست داشته باشید بدانید سئوی خارجی چیست؟ در پاسخ به این سوال خوب است ابتدا قدری راجع به ماهیت سئوی سایت صحبت کنیم.

اگر بخواهیم سئو را به صورت مختصر تعریف کنیم باید گفت سئوی سایت به بهینه سازی موتور جستجو اشاره دارد. بهره گیری درست و مناسب از سئو در یک وب‌ سایت موجب می ‌شود رتبه صفحات آن در گوگل به نحوی مطلوب افزایش پیدا کرده و وب سایت مربوطه در رقابت با سایر وب سایت ها به جایگاه خوبی برسد.

اما در ادامه توضیحات باید پاسخی را برای این سوال بیان کنیم که سئوی خارجی چیست؟ سئوی خارجی سایت در واقع تمامی تکنیک هایی است که به منظور بهینه سازی آن در خارج از سایت صورت می ‌گیرد نظیر فعالیت در انواع شبکه های اجتماعی و…

مقایسه سئوی داخلی و سئوی خارجی

هنگامی که راجع به سئوی سایت صحبت می کنیم لازم است توضیحاتی را راجع به انواع آن نیز ارائه دهیم. سئوی سایت را می توان به دو نوع تقسیم بندی کرد: سئوی داخلی و سئوی خارجی. سوالی که در اینجا مطرح می شود آن است که تفاوت سئوی داخلی با سئوی خارجی چیست؟ برای مقایسه سئوی داخلی و سئوی خارجی با یکدیگر می توان هر یک از آنها را به طور جداگانه تعریف کرد تا تفاوت هایی که این دو با هم دارند مشخص شود.

سئوی داخلی یک وب سایت به معنای کلیه اقداماتی است که داخل صفحات آن سایت انجام می ‌شود تا رتبه وب سایت در رقابت با سایر سایت ها ارتقا پیدا کند. به عبارت دیگر ما در سئوی داخلی بر محتواهای داخل سایت متمرکز می شویم. برای تعریف سئوی خارجی کافیست مطلبی را که راجع به سئوی داخلی بیان کردیم برعکس بکنیم. سئوی خارجی سایت بر خلاف سئوی داخلی آن به تمامی اقداماتی گفته می ‌شود که خارج از وب سایت صورت می گیرد تا رتبه آن در میان نتایج ارگانیک گوگل ارتقا پیدا کند.

اهمیت سئوی خارجی سایت

در صورتی که صاحبان وب سایت ها نسبت به اهمیت بهره ‌گیری از سئوی خارجی در سایت خود اطلاع حاصل کنند به طور حتم تمایل خواهند داشت از تکنیک ‌های سئوی خارجی به نفع سایت خود استفاده نمایند. اما به نظر شما علت اهمیت سئوی خارجی چیست؟

سئوی خارجی سایت را می ‌توان به عنوان حیاتی ترین فاکتورهای سئو به شمار آورد. لازم به ذکر است سئوی خارجی به عنوان وسیع ترین شاخه در سئو قلمداد می‌ شود. ارزش و اعتبار وب سایت ها علی الخصوص از نگاه موتورهای جستجو با بهره ‌گیری از سئوی خارجی حاصل می شود.

زمانی که به فاکتورهای سئوی خارجی سایت دقت می ‌کنیم متوجه می ‌شویم که شامل موارد متعددی است. با بهره ‌گیری از این موارد می ‌توان انتظار داشت که یک وب سایت رشد بسیار خوبی نسبت به سایر سایت ها داشته باشد. در حقیقت میزان محبوبیت وب سایت های مختلف در سطح وب با سئوی خارجی آنها قابل تشخیص است.

مثال هایی راجع به سئوی خارجی سایت

برای بهره‌ گیری از سئوی خارجی سایت می بایست تمامی تمرکزمان را بر وضعیت محتواها و وب سایت خودمان از نگاه سایرین معطوف کنیم. اقدامات مختلفی را می ‌توان در این رابطه انجام داد که هر یک از آنها قادر است نتایج مثبتی را برای ما به همراه داشته باشد. بیان چند مثال راجع به سئوی خارجی باعث می‌ شود به طور دقیق تر بفهمیم سئوی خارجی چیست؟

به طور مثال تصور کنید که اکانت هایی را در برخی از شبکه‌ های اجتماعی برای خود ایجاد نموده و قصد دارید از سایر فضاها ترافیک را به سایتتان وارد کرده و گوگل را هم مطلع کنید که وب سایت شما و مطالبتان در جاهای دیگری نیز مورد اشاره قرار گرفته است. این مثال می تواند بیانگر آن باشد که معنای سئوی خارجی چیست؟ علاوه بر این چنانچه شما به طور مثال در وبلاگ یکی از آشنایان خود کامنتی گذاشته و به مطالب خود لینک دهید در حقیقت از تکنیک های سئوی خارجی برای وب سایت خود استفاده کرده اید.

با توجه به مثال هایی که ذکر شد در صورتی که صاحبان وب سایت ها به فکر ارتقای رتبه وب سایتشان در گوگل باشند با بهره گیری از تکنیک های مختلف سئوی خارجی سایت می ‌توانند به ‌نحوی رضایت بخش به هدف خود دسترسی پیدا کنند.

راهکارهای بهره‌ گیری از سئوی خارجی چیست؟

امروزه روش های متنوعی را می توان به کار برد تا رتبه یک وب سایت در گوگل به کمک سئوی خارجی افزایش یابد. در این فرصت به معرفی برخی از تکنیک های سئوی خارجی می پردازیم تا مشخص شود راهکارهای بهره گیری از سئوی خارجی چیست؟ موارد زیر جزو تکنیک های سئوی خارجی به شمار می ‌رود:

تولید محتوا: تولید محتوا برای یک وب سایت مطابق با اصول سئو از جمله بهترین اقدامات به منظور ارتقای رتبه سایت است.

عضویت در شبکه ‌های اجتماعی: به واسطه عضویت در شبکه‌ های اجتماعی و فعالیت در آنها می ‌توان گام های موثری را جهت افزایش رتبه وب سایت ها برداشت.

به اشتراک گذاشتن تصاویر: از طریق به اشتراک گذاشتن تصاویر موجود در یک وب سایت در وب سایت هایی نظیر فلیکر می توان از مزایای سئوی خارجی بهره ‌مند شد.

بازاریابی ویدیو: برای بازاریابی ویدیوها می توان آنها را در سایت های مخصوصی که به این منظور کاربرد دارند قرار داد.

ثبت ديدگاه

چهارده + 18 =